EKSPRES VESTI

Srpske Internet Novine - BEZ UVREDE I BEZ CENZURE - O čemu Srbija ćuti mi nećemo


Ekspres vesti osnovane su 2014. godine i od tada su postale jedan od vodećih novinskih portala u Srbiji.


Email
Pošaljite nam Vašu priču na email
 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

Traži 

Sviđa ti se ono što čitaš? Podeli ovu vest:
 
 

Kon: Molio sam da me opozovu ako im smetam

Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je danas da je medicinski deo štaba na sednici insistirao da se javno objavi da su oni bili za uvođenje restriktivnijih mera, kao i da je on molio da ga opozovu ako „smeta”.

„Tražili smo obaveznu vakcinaciju za zdravstvene radnike i zaposlene u javnim službama”, rekao je Kon za televiziju K1 i dodao da ne zna zbog čega kovid propusnice nisu uvedene nakon jučerašnje sednice.

Ja lično sam uradio sve (da se donesu restriktivnije mere), molio sam da me opozovu ako im smetam

Kazao je da je predlog medicinskog dela štaba bio skraćenje radnog vremena do 17 sati za sve delatnosti koje nisu esencijalne, navodeći da bi se time smanjio broj novoobolelih, a to vreme uz kovid propusnice trebalo bi iskoristiti za vakcinaciju, prenosi Beta.

"Ja lično sam uradio sve (da se donesu restriktivnije mere), molio sam da me opozovu ako im smetam”, naveo je Kon.

On je rekao da su mlađima dovoljne dve doze da se zaštite, dok stariji i hronični bolesnici slabije reaguju na vakcinu i njima je preporučena treća - „buster doza”.

Dodao je da nakon „buster doze” obole samo oni koji su tog dana ili prethodnog bili u kontaktu sa virusom.

Hoćeš li podržati ekspres vesti danas?

Verujemo da svako zaslužuje da razume svet u kojem živi. Takvo znanje pomaže stvaranju boljih građana, komšija, prijatelja, roditelja i vladara ove planete. Za produkciju dobrog novinarstva potrebni su resursi.

Možeš podržati ovu misiju tako što ćeš danas dati poklon našem portalu. Hoćeš li nam se pridružiti? Podeli ovu vest sa svojim prijateljima.

Najnovije

Razlika između njih je 49 godina! Beloruski predsednik Lukašenko ima romansu s mladom kraljicom ljepote

U Minsku se poslednjih dana šire glasine o navodnoj vezi beloruskog predsednika Aleksandra…
Plahotnjuk, Foto: Reuters

Nekada najmoćniji čovek Moldavije osuđen na 19 godina zatvora

Sud u Kišinjevu osudio je danas Vladimira Vlada Plahotnjuka, svojevremeno najbogatijeg i…

U ovih 5 horoskopskih znakova rađaju se najlepše žene

Prema astrološkim tumačenjima, ovo su znakovi u kojima se najčešće rađaju žene koje plene svojom…

RTS ukinuo redakciju dečijeg programa

Upravni odbor RTS-a ukinuo je redakciju dečijeg programa. EKSPRES VESTI Demokratija umire u tami…
Jessica Rosencrantz

Švedska ministarska za odnose sa EU: Srbija se kreće u pogrešnom pravcu

Ovakav razvoj događaja suprotan osnovama pristupanja EU Švedska ministarska za odnose sa EU Jesika…
Rektor Đokić

Rektor Đokić: Ukoliko građani i studenti budu tražili od mene angažman, ja sam spreman da ga prihvatim

Rektor Uninverziteta u Beogradu Vladan Đokić rekao je večeras da je ulazak pripadnika Uprave…

Izborna snaga studentskog protesta - SNS više nije pojedinačno najjača stranka

Studenti pojedinačno najjači u Kuli. Na prethodnim lokalnim izborima članovi sadašnje vladajuće…

Pobeda Srbije protiv Saudijske Arabije

Reprezentacija Srbije savladala je Saudijsku Arabiju – 2:1 (0:1) posle preokreta i dobrog izdanja…